Služby

 

Premýšľate o zelenej streche, prípadne ste už o nej rozhodnutý, ale neviete, ktorú variantu si vybrať? Obráťte sa na nás. Radi sa s Vami stretneme, vysvetlíme Vám jednotlivé možnosti a poradíme.

Riešenie Vašej zelenej strechy sa odvíja od strešnej konštrukcie, sklonu strechy a Vašich požiadaviek na formu vegetácie. Ak Vám projekt rieši architekt, odkážte ho na nás, radi budeme nápomocní pri riešení konečného projektu.

Naše poradenské služby, ako aj zameranie a vypracovanie cenovej ponuky sú bezplatné.

Konzultácie

Cieľom našej spoločnosti je pomôcť Vám, aby aj Vaša zelená strecha patrila k tým precízne urobeným, od hydroizolácie až po samotnú vegetáciu. Vašu zelenú strechu Vám zrealizujem od začiatku až do konca. V prvom kroku robíme osobnú obhliadku, na ktorej strechu zameriame a porozprávame sa o Vašich požiadavkách na vegetáciu. Na základe toho vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.

Pokiaľ ste v štádiu, že strechu ešte nemáte hotovú, ponúkame Vám aj pokrytie strechy hydroizolačnou krytinou (PVC  fólia, modifikované pásy, atď.).  Pokládka je alfou a omegou pre správnu funkčnosť zelenej strechy. Medzi kľúčové patrí nielen vhodné poradie a typ vrstiev v skladbe vegetačnej strechy, ale dôležité je venovať pozornosť aj detailom, ktoré by neskôr mohli negatívne ovplyvniť  kvalitu vegetácie alebo strešnú konštrukciu.

Cenová ponuka

Cena zelenej strechy sa odvíja od mnohých faktorov. Predovšetkým záleží na type zelenej strechy (extenzívna, intenzívna, strešná záhrada), ďalej na veľkosti strechy, sklone strechy a v zložení strechy.

Cenovú ponuku pre Vás vyhotovíme bezplatne, stačí nás kontaktovať a buď si dohodneme osobné stretnutie alebo nám môžete poslať projekt Vašej strechy s rozmermi. Snažíme sa, aby cena za zelenú strechu bola férová k zákazníkovi a zároveň odpovedala kvalite, ktorú poskytujeme.

Údržba striech

Pokiaľ ste už šťastným vlastníkom zelenej strechy, dobre viete, že údržba je vždy kľúčová, ale my dobre vieme, že nie vždy má človek na to čas, chuť, prípadne odbornú prácu radšej nechá na profesionálov. Preto medzi naše služby patrí aj údržba striech – či už potrebujete zelenú strechu pohnojiť, dodatočne osadiť závlahu alebo len sa postarať o rastliny, sme tu pre Vás.

Vyskytne sa na Vašej streche akýkoľvek problém alebo budete mať pocit, že nie je v poriadku, neváhajte nás kontaktovať.

Starostlivosť o zelenú strechu

 • Technické prehliadky
  Extenzívna zelená strecha, ktorú máte na svojej terase je sebestačná a udržuje sa sama. Prirodzené procesy prebiehajúce v podloží dodávajú rastlinám dostatočné množstvo živín. Jediný ošetrovateľský zásah predstavuje aplikácia vhodných hnojív dvakrát za rok (zákaz používať herbicídy), pravidelná kontrola (údržba) a vyčistenie strešných odtokov. Zeleň sa nekosí, ale v prípade zakorenenia náletovej zelene, je potrebné túto odstrániť.
 • Polievanie
  Po realizácii zelenej strechy je potrebné ju 21 dní po osadení pravidelne každý deň polievať, pokiaľ nespadne dostatočný úhrn zrážok. Tento proces je potrebný k správnemu zakoreneniu rastlín.
  V obdobiach dlhodobého sucha (jún-september) sa odporúča jednorázovo poliať vodou celú plochu strechy za účelom dosiahnutia plného stavu nasýtenia vodou. Vegetácia sa v horúcom letnom období nesmie polievať počas plného slnečného svitu. V tomto období odporúčame zavlažovanie večer, alebo optimálne v ranných hodinách. Ak rastliny nemajú dostatok vlahy, celá vegetácia mení svoju farbu na červenú až hnedú. V takomto prípade je potrebné dodať vegetácii vlahu. Po zavlažení sa vegetácia prebudí a nastupuje jej ďalší vývoj. Vegetácia opäť ozelenie. Ak vegetácia nemá prístup k vlahe veľmi dlhú dobu, môže prísť k jej vyschnutiu a uhynutiu!
 • Hnojenie
  Extenzívnu zeleň je potrebné hnojiť na jar alebo jeseň použitím hnojiva s dlhodobým účinkom. Vhodné sú akékoľvek štandardné hnojivá, ktoré sa používajú, napr. pre hnojenie trávnikov. Na jar sa odporúča používať hnojivá so zvýšeným obsahom dusíka a na jeseň hnojivá so zvýšeným obsahom draslíka. Hnojivo sa nesmie aplikovať na suchú vegetáciu. Aplikácia hnojiva sa preto odporúča vždy po daždi, alebo po zaliatí vegetácie vodou.
 • Kontrola odvodňovacích zariadení
  Priehlbiny na streche a miesta ležiace bezprostredne pri strešných odtokoch sú náchylné na zvýšenú akumuláciu vody. Preto je potrebné tieto miesta obzvlášť dôkladne kontrolovať a burinu a rastliny rastúce okolo týchto miest bezpodmienečne odstrániť.
 • Naše služby
  Radi sa o Vašu zelenú strechu postaráme sami odborne a kvalitne. Využite našu službu starostlivosti o zelenú strechu, v rámci ktorej ponúkame zavlažovanie, hnojenie a tiež kontrolu stavu strechy a odvodňovacích zariadení. Stačí nás len kontaktovať na tel. čísle: 0907 426 206 alebo prostredníctvom emailu: info@novastrecha.sk